Letní dovolená je ideální čas na relaxaci, opalování a samozřejmě také na četbu! Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře, kteří si na dovolené nenechají ujít ani jednu příležitost k zanoření se do světa knih, máme pro vás pět skvělých doporučení na letní četbu na pláži. Tyto knihy vás vezmou na neuvěřitelná dobrodružství, emocionální zážitky a umožní vám zcela se ponořit do světa fantazie, zatímco si užíváte slunce a zvuk vln.  

“Léto, které jsme objevili Ameriku” od Susan Wiggs 

Tato srdcervoucí kniha vás zavede na cestu napříč Spojenými státy, během které budete objevovat nejen krásná místa, ale také příběhy lásky, přátelství a nových začátků. Ideální pro ty, kteří milují dobrodružství i romantiku. 

“Na jih od nebe” od Jojo Moyes 

Jojo Moyes je známá svými působivými romány, a “Na jih od nebe” není výjimkou. Tato kniha vás zavede do horkého prostředí Řecka a nabídne směs napětí, citů a nečekaných zvratů. Skvělá volba pro ty, kteří hledají silné emocionální příběhy. 

“Ostrov” od Victoria Hislop 

Pokud milujete historickou fikci, tato kniha je pro vás. Přenese vás na řecký ostrov Spinalonga, který sloužil jako kolonie pro lepru. Skrze poutavý příběh rodiny se dozvíte mnoho o historii i lidských osudech. 

“Léto a humr” od Richard Russo 

Tato kniha je skvělou volbou pro ty, kteří preferují smích a lehce absurdní situace. Humorný příběh odehrávající se v letovisku v Maine vás pobaví a rozptýlí během vašeho odpočinku na pláži. 

“Dívka ve vlaku” od Paula Hawkins 

Pokud máte rádi detektivní příběhy plné tajemství, intrik a nečekaných zvratů, tato kniha je pro vás. Nechte se pohltit do světa napínavého vyšetřování a snažte se rozluštit záhadu sami. 

Ať už máte rádi romantiku, historii, dobrodružství nebo napětí, tyto knihy vám poskytnou dostatek zábavy na vaší letní dovolené. Uložte se pohodlně na pláži a nechte se unášet do světů slov a fantazie. Příjemné čtení!