Kryptoměny už dávno přestaly být zajímavé pouze pro vývojáře, finanční vizionáře a nadnárodní společnosti.  Zvlášť v posledních dvou letech se digitální měny stávají stále diskutovanějším tématem.
Stejně tak si začínají zakládat vlastní kryptoměny mnohé firmy, například i Facebook. Digitální měny nabývají na popularitě nejen jako platidlo, ale také investiční aktivum.

Jak fungují kryptoměny?

Pod pojmem kryptoměna si každý představí digitální nebo virtuální platidlo. To však není základní charakteristikou – většina korun nebo eur, také nemá fyzickou podobu, ale jsou pouze shluk jedniček a nul na vašem účtu. Kryptoměny však na rozdíl od běžných měn nepodléhají žádné státní autorutě, která by ovlivňovala kurz nebo množství peněz. I přesto je však množství jednotlivých kryptoměn omezeno těžební kapacitou a nedají se generovat do nekonečna.

Nevýhody klasických kryptoměn

K hlavním nevýhodám klasických kryptoměn, jako je například Bitcoin, patří vysoká volatilita. Což znamená, že měna prochází velkými výkyvy kurzu. Jeden den může mít tedy hodnotu 1242 USD a další 50 USD. K dalším nevýhodám patří nutnost přístupu k internetu, možnost krádeže nebo zneužití anonymity.

Stabilnější kryptoměny

Krom klasických kryptoměn existují také Stable coiny. Tyto měny jsou navázány na hodnoty státních měn, jako je například dolar nebo euro. Mohou být také podloženy majetkem nebo drahými kovy. Tato pojistka zaručuje, že nedojde k rapidnímu kolísání hodnoty.
Díky propojení s moderními technologiemi (aplikace, sociální sítě, webové stránky), které každý využíváme dnes a denně, potenciál těchto měn ještě roste, a tak by měla stoupat také hodnota coinů.

Pokud se i ty chceš dozvědět více, nebo zainvestovat do Stable coinu podívej se na tenhle super projekt . Nás si získal především díky krytí měny pomocí nemovitostí, drahých kovů a transparentního účtu. Základní investice je pouze 605 Kč, takže si ji může dovolit každý a navíc garantují vrácení peněz do 14 dní, pokud zjistíš, že investice do kryptoměn není to pravé pro tebe.

Přidej se k nám do týmu i ty a zainvestuj tak do své do budoucnosti!