Sebevědomí je důležitá složka osobnosti, díky které si uvědomujeme naše přednosti i nedostatky. Podle míry sebevědomí můžeme zjistit, jak si člověk sám sebe váží i jak působí na ostatní. V případě jeho nedostatku dochází k nárustu frustrace a vytváření imaginárních překážek. Jak si ale zvýšit sebevědomí? A jde to vůbec?

1)A co si myslíte vy?

Nízké sebevědomí je většinou úzce spojeno s názorem okolí. Pokud se i vy neustále zamýšlíte, co si budou myslet ostatní, přestaňte! Je to váš život, vaše rozhodnutí a názor ostatních vám do něj nemají právo zasahovat.

2) Šaty dělaj člověka

I když se to zdá jako maličkost. Správné oblečení, ve kterém se cítíte dobře a krásně může ovlivnit energii, kterou vyzařujete. Díky tomu budete také sbírat komplimenty, což vaše sebevědomí také potěší.

3) Změna vizáže

Jednou za čas je třeba se opečovat. A proto neváhejte a investujte do kadeřnice nebo kosmetičky, která je odbornice ve svém oboru a poradí vám, co k vám sedí. Ani byste nevěřila, jaké divy může nový účes udělat s vaším sebevědomím.

4) Zařaďte ne do vašeho slovníku

Sebevědomí lidé umí říkat „ne“ a ví, že je to zdravé. Pokud neumíte vyjádřit svůj nesouhlas, dostáváte se často do situací, které vám nejsou příjemné. Tím se vystavujete stresu a své svědomí ještě ubíjíte. Takže příště od vás chceme slyšet výrazné nezpochybnitelné ne!

5)Zacvičte si

A stačí 2x týdně na 40 minut. Nejen, že se vám začne měnit postava a budete na sebe pyšná, ale začnou se vám pravidelně vyplavovat endorfiny, které mají pozitivní vliv na to, jak vnímáte sama sebe. Nezapomeňte však na správné funkční oblečení, ať se i vaše tělo cítí dobře.

Tip Utopy: Instatní sebevědomí během několika vteřin můžete získat díky obyčejnému kosmetickému doplňku – rtěnce. Vybarvěte si rty do červená a uvidíte ten efekt!