Odhalili jsme tajemství stále mladé pleti. Vyzkoušejte naše rady i vy!

Tvrzení o tom, že se čas nedá zastavit je bohužel pravdivé. Můžete se však zbavit několika zlozvyků, kvůli kterým vaše pleť zbytečně brzo stárne. O tom, jak předcházet vráskám nebo se zbavit kruhů kolem očí jsme se rozepsali na následujících řádkách.

Také už jste potkali ženy, které ve čtyřiceti letech vypadaly na třicet a ve třiceti na čtyřicet pět? Svůj podíl na tom nese nejen životospráva, ale také nejrůznější zlozvyky, kterými trpí každá žena. Vyzkoušejte těchto pár triků pro stále mladý vzhled.

Nemněte si oči

Pokud si příliš často mnete oči nebo jemnou kůži kolem nich, mohou se objevit tmavé skvrny. Tmavé kruhy způsobí to, že jsou oči příliš zapadlé, což vám vizuálně přidá několik let navíc.

Řešení: Pokud vás oči neustále svědí a pálí, zkuste vyměnit líčidla, která používáte k líčení očí, možná vaší pleti nevyhovují. Pokud by se výsledek nedostavil, zajděte si k očnímu lékaři nebo na alergologii.

Nepijte brčkem

Některé ženy upřednostňují pití nápojů brčkem, protože se například v práci nerady dotýkají sklenic či plechovek rty nebo si nechtějí od nápoje zabarvit zuby. Časté špulení rtů však vede ke vzniku jemných linek kolem úst, ze kterých se po čase stanou vrásky.

Řešení: Zahoďte brčko a raději mějte po ruce vlastní sklenici, o které budete vědět, že ji používáte jen vy. Pokud se vráskám chcete skutečně vyhnout, oželíte i váš oblíbený nápoj, kvůli kterému dochází ke žloutnutí zubů.

Působení kosmetiky potřebuje svůj čas

Je rozhodně správně, pokud používáte kosmetické přípravky s obsahem retinolu, peptidů a antioxidantů, které bojují proti stárnutí. Pokud jsou však obsaženy v čisticích kosmetických přípravcích, zbytečně za ně vyhazujete peníze. Nemají totiž dostatek času, aby v pokožce začaly pracovat. Při čištění dochází pouze ke krátkému kontaktu mezi látkou a pletí.

Řešení: Před spaním pleť vyčistěte čisticím mlékem a micelární vodou a na pleť naneste anti-aging sérum nebo krém, jenž bude mít dostatek času, aby do pokožky pronikl a vhodným způsobem ji zregeneroval.

Zbavte se stresu a napětí

Je více než samozřejmé, že vzhled pleti je odrazem životního stylu. Pokud vás trápí strach a špatně spíte, hromadí se ve vašem těle stresové hormony. Hlavním stresovým hormonem je kortizol, který brání tvorbě kolagenu. Kolagen má za úkol udržovat pleť pružnou a pevnou.

Řešení: Dopřejte si alespoň dvakrát do týdne relaxační chvilku. Připravte si vodní lázeň, vydejte se na procházku, zajděte si na masáž nebo zkuste cvičit jógu, při které se budete soustředit jen na sebe a svoje tělo.

Neodbývejte svoje potřeby ani péči o své tělo, vyzkoušejte další přírodní techniky, jako např.suché kartáčování, a zjistěte, co vaší pleti nejvíce vyhovuje. Pokud se o něj budete náležitě starat, oplatí vám to mladistvým a vitálním vzhledem, který vám bude závidět každá kamarádka.