Vybrala sis legíny a dumáš nad tím, jakou zvolit velikost? V tom případě pro tebe máme několik základních rad, jak se změřit, aby ses dokázala zorientovat ve velikostní tabulce. Pokud budeš tápat i po přečtení tohoto článku, neboj se na nás obrátit. Rádi ti se vším pomůžeme.

Jak se správně změřit

Pro výběr správné velikosti legín budeš potřebovat krejčovský metr a velikostní tabulku. Nejdůležitější jsou tyto míry. Pojď se podívat, jak se správně změřit. 

Délka legín se měří od pasu dolů. Můžeš si pro usnadnění měření uvázat v pase provázek a měřit od něj. 

Šířku pasu nejlépe změříš tak, že si změříš obvod pasu a ten vydělíš dvěma. Je to přesnější, než odhadovat polovinu těla za pomoci metru.

Šířka boků se měří v nejširší části kolem kyčelních kostí. Je větší než šířka pasu. Opět si změř obvod a vyděl ho dvěma. 

Výsledná čísla si zapisuj na papírek. Bude se ti pak jednodušeji vybírat z velikostní tabulky a nemůže se ti stát, že některý údaj zapomeneš. Správný střih a správná velikost jsou důležité, aby ti bylo v legínách pohodlně.

Výběr velikosti legín

Míry máš naměřené, je čas podívat se na velikostní tabulku. Všechny míry jsou uvedené v centimetrech. Do které velikostní kategorie spadají tvé míry? Už víš? Pokud si stále nejsi jistá, nevadí. Jsme tu pro tebe. Naši odborníci ti ochotně při výběru velikosti poradí. Napiš nám na mail info@utopy.cz, a my se ti co nejdříve ozveme a pomůžeme ti vybrat tu správnou velikost legín. Pokud máš ještě další dotazy, určitě se neboj zeptat.

Jak se o legíny starat, aby ti co nejdéle vydržely

Chceš, aby ti legíny vydržely i několik let? Pak o ně musíš správně pečovat. Při praní si dej pozor, abys prala jen na 30 °C. Vyšší teplota by zničila vlákna legín. Vyhni se také aviváži, po které by se ti legíny brzy vytahaly. Ani do sušičky legíny nepatří. Jsou z takového materiálu, že ti velmi rychle uschnou na sušáku v místnosti. Chraň své legíny před poškozením, neper společně se zipy, aby se o ně nezachytily a nevytahaly nitky. Když tyto základní pravidla dodržíš, odměnou ti budou oblíbené legíny s dlouhou životností a stále krásným vzhledem.